مراسم گرامیداشت مقام معلم و محفل انس با قرآن در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۲۲:۱۹ کد : ۶۰۷۲۴ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
تعداد بازدید:۱۰۶۱
مراسم گرامیداشت مقام معلم و محفل انس با قرآن با حضور دکتر کشتکار، قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه؛ دکتر قالیچی، رئیس واحد استانی آذربایجان شرقی؛ روسای مراکز آموزشی؛ مدرسان منتخب واحد استانی؛ تعدادی از همکاران واحد استانی و تعدادی از قاریان ممتاز عصر روز چهارشنبه مورخ ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
مراسم گرامیداشت مقام معلم و محفل انس با قرآن در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ در ابتدای مراسم با اشاره به ارائه آموزش های مجازی در دوران کرونایی گفت: در دوران کرونایی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی به همت مراکز آموزشی به صورت دقیق و کامل وظیفه خود را به نحو احسن انجام داد به طوری که هیچگاه آموزش ها تعطیل نشد.

وی هم چنین با اشاره به برگزاری کلاس های عملی در دوران کرونایی گفت: با هماهنگی های ستاد مقابله با کرونای استان و با توجه به شرایط و وضعیت کرونایی در زمان هایی که وضعیت استان اجازه می داد دروس عملی را به صورت حضوری و با تشکیل گروه های چند نفری برگزار می کردیم.

قالیچی گفت: در حال حاضر نظام تولید دانش و کالا با هم آمیخته شده اند پس نباید از این قافله عقب بمانیم.

وی ادامه داد: در دنیایی که تغییر تنها عامل ثبات هست نقش آموزش های مهارتی بیش از بیش جلوه گری می نماید .

رئیس واحد استانی آذربایجان شرقی بیان کرد: آموزش مهارتی نیازمند تربیت نیروهای مهارتی و افراد ماهر است تا با افزایش مهارت ها هزینه ها را کاهش دهیم.

وی در ادامه به برخی از مزیت های توسعه آموزش های مهارتی پرداخت. از جمله: توسعه مهارت برای کارفرمایان بسیار مفید است؛ افزایش سلامتی و افزایش تحرک جامعه را در پی خواهد داشت؛ پایداری شغل؛ افزایش بهره وری، افزایش اشتغال و ...

قالیچی اشاره ای به موفقیت های کسب شده واحد استانی در چند سال اخیر پرداخت و گفت: در سال های اخیر در سطح کشوری موفقیت های بسیاری را با تلاش های مراکز آموزشی و همکاران واحد استانی کسب کرده ایم که امید است این موفقیت ها در سال جاری بیش از پیش باشد.

وی به برخی از ویژگی های مدرس خوب اشاره کرده و گفت: مدرس خوب باید متانت گفتار خود را حفظ کند؛ روش فکر کردن و تفکر را یاد دهد؛ حداقل به یک زبان خارجی مسلط باشد و ...

 رئیس واحد استانی آذربایجان شرقی در پایان از اقدامات معاونت آموزشی که در تسهیل تحصیل دانشجویان ایجاد کرده اند تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد که این رویه ادامه پیدا کند.

دکتر کشتکار، قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه؛ در ابتدای سخنان خود به نظام های آموزشی کشور اشاره کرد و گفت: نظام آموزشی کشور دارای زیر نظام های متعددی است که هر یک از زیر نظام ها متولی یک فعالیت خاصی هستند.

وی با بیان اینکه هر کدام از دانشگاه ها یک هدفی را دنبال می کنند گفت: در این بین نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی در سالی که مزین به تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین می باشد خیلی مهم می باشد.

کشتکار با بیان اینکه آموزش های مهارتی دو متولی دارد گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی حرفه ای مسئولیت ارائه آموزش های مهارتی در کشور می باشند.

قائم مقام رئیس دانشگاه ادامه داد: مراکز آموزشی باید با تلاش ها و فعالیت های خود در تحقق اهداف دانشگاه گام برداند.

وی با اشاره به اینکه محتوای آموزشی و برنامه های درسی باید بجد مورد توجه قرار گیرند گفت: در شورای برنامه ریزی دانشگاه برنامه های درسی را طبق نیاز سنجی جامعه تصویب می نماییم.

کشتکار ادامه داد: در سال جاری یکصد برنامه درسی را بر اساس ICT  تصویب می کنیم که تمام این برنامه های منحصر به فرد  می باشد.

وی ادامه داد: این برنامه های درسی برای آموزش های شغل محور تدوین می شود تا دانش آموختگان بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوند.

وی در پایان با ذکر اینکه مدرسان این دانشگاه باید معتقد باشند بیان کرد: مدرسان باید علاوه بر این که خودشان آچار به دست باشند باید معقتد به اهداف دانشگاه باشند و افراد ماهر و مهارتی را تحویل جامعه بدهند.

در ادامه مهندس فیروزی، رئیس مرکز آموزشی به ارائه گزاری از فعالیت های مراکز آموزشی استان در سال گذشته پرداخت.

قرائت و تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاریان ممتاز، تجلیل از مدرسان منتخب دانشگاه و پخش کلیپ ها و نماهنگ های مربوط به مقام معلم از دیگر برنامه های مراسم بود.

هم چنین در پایان اعضای حاضر میهمان سفره افطار دانشگاه بودند و روزه خود را افطار کردند.

هم چنین لیست مدرسان متخب مراکز آموزشی به شرح ذیل می باشد:


لینک دانلود فایل

( ۴ )