با حضور دکتر امید به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد

مراسم مجازی جشن نو دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

۲۶ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۸ کد : ۵۲۳۲۲ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
مراسم مجازی جشن نو دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با حضور دکتر امید، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور؛ دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ روسای مراکز آموزشی استان و دانشجویان نو ورود دانشگاه روز دوشنبه مورخ ۲۶ آبان ۹۹ در سالن اجتماعات واحد استانی آذربایجان شرقی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
مراسم مجازی جشن نو دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی  برگزار شد

   دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ در ابتدای مراسم ضمن ادای احترام به روح پاک تمامی شهدای والامقام میهن انقلاب اسلامی ایران به ویژه شهدای آزادسازی سوسنگرد؛ فرا رسیدن 26 آبان ماه سالروز شکست حصر سوسنگرد را گرامی داشت.

دکتر قالیچی ضمن تبریک ورود دانشجویان به ساحه علم و دانش و دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: امیدوارم این سال تحصیلی سالی سرشار از شور و امید و تمام دوران تحصیل شما در این دانشگاه دوران بالندگی برایتان باشد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با اشاره به ارائه آموزش های کاربردی و مهارتی در این دانشگاه گفت: طبق برنامه ریزی هایی که دانشگاه انجام داده آموزش ها در راستای مهارتی و کارآفرین نمودن دانشجویان می باشد تا دانشجویان بعد از دانش آموختگی دغدغه شغل نداشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه برای حصول نتیجه خوب آموزش ها، همکاری مدرسان و دانشجویان نیاز است گفت: دانشجویان خدای نکرده نباید فقط به فکر اخذ مدرک باشند بلکه با شور و شوق به دنبال کسب مهارت ها و دانش های عملی باشند تا بتوانند علم را به عمل و عمل را به ثروت تبدیل کنند.

قالیچی با بیان اینکه شهدای اسلام و انقلاب وظیفه خود را به بهترین نحوممکن تشخیص دادند و در راستای حفظ کیان انقلاب به دفاع در برابر حملات دشمن پرداختند گفت: اکنون نیز وظیفه جوانان این است که در خط مقدم علم و دانش پیشرو باشند و با کسب علم و دانش موجبات پیشرفت کشور عزیز ایران را فراهم نمایند.

وی با اشاره به امکانات غنی و پتانسیل های بالای کشور ایران گفت: متاسفانه شاهدیم که گاهی این امکانات به صورت مواد خام به فروش می رسد و کم ترین بهره از امکانات می شود که می توان با استفاده از مدیریت انقلابی و نیروهای جوان دانشمند و پژوهشگران جهادی بهترین استفاده مالی و اقتصادی را از این امکانات ببریم.

قالیچی در ادامه به حملات دشمنان اسلام و مستکبران جهانی اشاره کرده و گفت: دشمن با تمام قوا در حال ضربه زدن به ایران می باشد که این حملات گاهی با تحریم خود را نشان می دهد گاهی با معکوس نشان دادن پیشرفت های ایران از قبیل انرژی هسته ای، موشک های ساخت کشور و...

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی آذربایجان شرقی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند باید قوی باشیم گفت: دانشجویان آینده سازان کشور می باشند و باید تمام تلاش خود را برای تقویت کشور انجام دهند چرا که با قوی کردن خود در تمام حوزه ها می توانیم توطئه های دشمن را خنثی کنیم و البته این تقویت باید هم علمی باشد و هم معنوی.

وی با اشاره به اینکه الان زمان فرصت سوزی و تلف کردن وقت نیست گفت دنیا در حال پیشرفت می باشد و جوانان ما نیز باید با اقدامات جهادی و انقلابی خود در تمامی عرصه ها و با طراحی تکنولوژی های به روز پیشرفت کشور را فراهم نمایند.

قالیچی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان به ویژه دانشجویان نو ورود بیان کرد: امیدوارم از فرصت تحصیل یادگیری به نحو احسن بهره ببرید و به بهترین صورت از این دوران استفاده نمایید.

دکتر محمد حسین امید، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی؛ ضمن تبریک به دانشجویان نوورود گفت: این ورود شما به دانشگاه در حالی رخ می دهد که دانشگاه در سال های اخیر شاهد رشد و پیشرفت چشمگیر فعالیت ها در تمامی حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، دانشجویی، ورزشی و... بوده است؛ از جمله برگزاری مناظرات دانشجویی، مسابقات فرهنگی، قرآنی، المپیادهای مهارتی و ورزشی، جشنواره ها و استارت آپ ها و...

دکتر امید با اشاره به ارائه آموزش های مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها متولی ارائه آموزش های مهارتی خاص در کشور می باشد که این وظیفه انجام نمی شود مگر با همراهی دانشجویان، مدرسان و مراکز آموزشی.

وی با اشاره به ماهیت مهارتی بودن آموزش ها و رسالت کارآفرینی این دانشگاه افزود: تفاوت آموزش های این دانشگاه با سایر دانشگاه ها در ارائه دروس عملی و مهارتی می باشد که لازم است مراکز آموزشی به این موضوع توجه ویژه را داشته باشند.

امید در ادامه به برخی از فعالیت های انجام شده در حوزه بین المللی پرداخت و گفت: در سال های اخیر فعالیت های عظیمی در حوزه بین المللی انجام دادیم که از جمله می توان به عقد تفاهم نامه همکاری با کشور آلمان اشاره کرد که قرار است طی این تفاهم نامه دانشجویانی از این دانشگاه برای گذراندن یک دوره 4 یا 6 ماهه به کشور آلمان سفر کنند تا در یک کشور پیشرفته صنعتی با آموزش های مهارتی آن ها آشنا شوند.

وی هم چنین اشاره ای به مراکز نوآوری و کلینیک های مشاوره دانشگاه کرد و گفت: انتظار داریم دانشجویان با همکاری هم در این مراکز نوآوری اقدام به ایجاد شرکت های کسب و کار کوچک نمایند و با تلاش هم بتوانند هنگام دانش آموختگی یک شرکت ثبت نمایند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از دانشجویان خواست تا ایده های خود را دنبال کنند و با ارائه آن ها در مراکز نو آوری این ایده ها را به کسب و کار تبدیل کنند و با کار گروهی بتوانند علم را به ثروت تبدیل کنند.

امید هم چنین به حمایت های پژوهشی دانشگاه اشاره کرد و گفت: در راستای حمایت از پژوهشگران، دانشجویانی که بتوانند نسبت به ایجاد شرکت و ثبت آن اقدام نمایند توسط دانشگاه حمایت شده و وام های کم درصد در اختیار آن ها قرار داده خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در ادامه با بیان اینکه دانشجویان باید مطالبه گر باشند گفت: مطالبه گری باید در اولویت کارهای دانشجویان باشد و در مطالبه گری هیچ گاه کوتاهی نکنند و دنبال کیفیت باشند و در این مطالبه گری و کیفیت حتما نحوه برگزاری دقیق و کیفی دروس عملی، کارورزی و کاربینی را سرلوحه مطالبه گری های خود قرار دهند.

وی در ادامه به دستاوردهای واحد استانی آذربایجان شرقی در سال های اخیر پرداخت و گفت: دانشجویان نو ورود باید به این نکته واقف باشند که در یکی از واحدهای دانشگاهی ثبت نام کرده اند که همیشه جزو واحدهای برترکشور بوده است؛ همانطوری که امسال دو مرکز آموزشی این واحد استانی جزو ده مرکز برتر آموزشی کشور بوده و یا دو دانشجوی این واحد استانی در اولین المپیاد مهارتی کشور مقام های برتر را کسب کرده اند؛ کارآفرین برتر کشوری و دانشجوی نمونه کشوری در سال های  97 و 98و مقام های فاخر دیگری که باعث شده این واحد استانی همیشه در فعالیت های خود پیشقدم و پیشرو باشد.

امید با بیان اینکه دانشگاه کارمند تربیت نمی کند بلکه دنبال تربیت کارآفرین می باشد گفت: دانشجویان باید مهارت های ارائه شده در این دانشگاه را به گونه ای کسب کنند که بعد از فارغ التحصیلی کارآفرین باشند و نه تنها برای خود شغل ایجاد کنند بلکه باعث ایجاد چند شغل به دیگران نیز باشند.

در ادامه مهندس فیروزی، نماینده مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ به ارائه مواردی در خصوص موضوعات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مراکز آموزشی پرداخت.

وی هم چنین به ارائه گزارشی در خصوص برخی از پیشنهادات و نظرات روسای مراکز آموزشی پرداخت.

در پایان این مراسم از دانشجویان برتر شاهد و ایثارگر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تجلیل به عمل آمد.


نظر شما :