مراسم گرامیداشت میلاد حضرت رسول اکرم و یوم الله ۱۳ آبان در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

۱۴ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۰ کد : ۵۲۱۹۴ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
مراسم گرامیداشت میلاد حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) و ولادت حضرت امام جعفر صادق(ع) و هم چنین گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان با سخنرانی حجت الاسلام علی زاده، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در واحد استانی و با حضور مدرسان و دانشجویان مراکز آموزشی به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس روز دوشنبه مورخ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ به میزبانی مرکز آموزشی ماشین سازی تبریز برگزار شد.
مراسم گرامیداشت میلاد حضرت رسول اکرم و یوم الله ۱۳ آبان در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

حجت الاسلام علی زاده با بیان اینکه حقیقت رسول گرامی همان حقیقت قرآن عظیم الشان است، گفت:  معرفت به حقیقت قرآن عظیم الشان بر همه امکان پذیر نیست، همانطور که شناخت رسول اکرم هم بر همگان میسر نیست بلکه تنها گوشه ای از حقیقت نبوت را گروهی درک می کنند .

وی با اشاره به هتاکی ملحدان و کج اندیشان به ساحت مقدس مقام پیامبر اکرم گفت:  اگر امروز در جامعه ی کنونی در غرب شاهد این هستیم که به وجود مقدس نبی اکرم (ص) توهین و جسارت ها می کنند به هیچ وجه این ها حقیقت رسالت را نفهمیده اند و در نتیجه به آن کفر ورزیده اند.

مسئول دفتر نهاد مقام رهبری در واحد استانی ادامه داد: اگر این توهین ها و جسارت ها می شود دلیلش می تواند این باشد که تغییر مفهوم قدرت امروز در جامعه جهانی رخ داده است چرا که  اگر سابق بر این، مفهوم قدرت این بود که فلان کشور تسلیحات نظامی بیشتری دارد یا فلان کشور بهره وری مادی بیشتری دارد قدرتمند است، امروز اینگونه  نیست بلکه مولفه­ های قدرت تغییر پیدا کرده است و مفهوم قدرت از این شاخصه ها تغییر پیدا کرده و نفوذ در جغرافیا فرهنگی و در مقیاس بین المللی شاخصه های جدیدی هستند.

وی با اشاره به نفوذ معنوی ایران در سراسر عالم و اعمال تحریم ها علیه ایران توسط استکبار جهانی گفت: این نفوذ باعث می شود که فشار حداکثری بر ایران باشد، که البته حتما باید باشد چرا که ما باید هزینه بدهیم اگر بخواهیم در مقیاس جهانی اسلام را گسترش بدهیم هزینه اش این است که فشار حداکثری برانقلاب ما بیاورند.

وی با اشاره به چالش های پیش رو برای کشور ایران گفت:  اگر چالش های قبل از این، بر سر تعطیلی سفارت رژیم صهونیستی یا تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود ؛ امروز دیگر چالش ها این نیست، بلکه  امروز چالش بر سر حضور قدرتمندانه ایران در جهان می باشد و این قدرت ایران است که نظام استکبار جهانی را ترسانده است


( ۲ )

نظر شما :