نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی، توانمندی‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی را به نمایش می‌گذارد

۲۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۹:۱۴ کد : ۴۱۵۲۴ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی، توانمندی‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی را به نمایش می‌گذارد
رئیس مرکز علمی کاربردی ایدم با بیان این‌که نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی، توانمندی‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی را به نمایش می‌گذارد، گفت: این نمایشگاه ارتباط دانشگاه جامع علمی کاربردی با اجتماع و مردم را نیز نزدیک‌تر می‌کند.
 
  ابراهیم اکبرپوران خیاطی در حاشیه بازدید از نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، با بیان این‌که مراکز علمی و کاربردی در دل صنعت قرار دارند، اظهار کرد: این موضوع بستری را فراهم می‌کند تا دانشجویان این دانشگاه علم و دانش را در بطن صنعت مربوطه یاد گرفته و همزمان با تحصیل مهارت‌های مرتبط را نیز فراگیرند.
 
اکبرپوران در این خصوص متذکر شد: فارغ‌التحصیلان دانشگاه جامع علمی  کاربردی بعد از فارغ التحصیلی بطور مستقیم می‌توانند وارد حوزه کار شوند. 
 
وی با بیان این‌که مرکز ایدم جزو قدیمی‌ترین مراکز علمی و کاربردی استان بوده و در حوزه پژوهش، طرح‌های بساری را اجرا کرده است، افزود: دو نمونه از محصولات دانشجویان کارآفرین این مرکز در نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی شرکت داده شده که یک نمونه از آن در حوزه قطعات خودرو بوده و به تولید انبوه رسیده است.
 
وی با بیان این‌که برای در برنامه داریم تا اهداف کیفی را در راستای ارتقای مرکز جامع علمی کاربردی را دنبال کنیم، گفت: کیفی سازی رشته‌ها، آموزش ها و کاربردی‌تر کردن آن‌ها از جمله اهداف ما بوده و همچنین تلاش می کنیم تا دانشجویان را به سمت خوداشتغالی و کارآفرینی سوق دهیم؛ دفتر کارآفرینی مرکز علمی کاربردی ایدم نیز در این زمینه فعال است. 
 
اکبرپوران در ادامه افزایش فعالیت‌های مرکز در حوزه پژوهش‌های کاربردی را از جمله برنامه‌های آتی دانست و گفت: تلاش می کنیم تا دوره های کارشناسی ارشد را در سال 98 دوباره فعال کرده و چند پروژه مرتبط با صنعت خودرو و موتور را در برنامه داریم.
 
رئیس مرکز علمی کاربردی ایدم در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت مهارت محور شدن آموزش‌ها تاکید کرد و افزود: اگر رشته‌ها و آموزش‌های ارائه شده در مراکز مرتبط با صنعت مربوطه و نیاز روز جامعه باشد وهمچنین پژوهش‌های کاربردی تقویت یابد، کارآفرینی نیز توسعه خواهد یافت.
 
وی در توصیه ای به داشجویان گفت: دانشجویان دنبال خوداشتغالی باشند و آموخته‌های خود را عملیاتی کنند، اینگونه نباشد که صرفا به فکر استخدام دولتی باشند چرا که می‌توانند با کارآفرینی و آمیختن علم با عمل، هم برای خود و هم برای سایر جوانان اشتغال‌زایی کنند.
 
گفتنی است، نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی با هدف معرفی کارآفرینان و مولدان کسب و کار و معرفی رشته‌ها و مشاغل قابل احراز به همت دانشگاه علمی کاربردی استان آذربایجان‌شرقی در مرکز آموزش علمی کاربردی ماشین‌سازی تبریز برپا شده است.
 
این نمایشگاه از 26 الی 29 آذرماه سال‌جاری از ساعت 9 الی 18 میزبان مردم استان خواهد بود.

نظر شما :