Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > دیدار از خانواده شهیدان مدافع حرم، شهید محرم علیپور و شهید وحید نومی گلزار

 


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگداشت شهدای مدافع حرم به مناسبت روز بزرگداشت شهدا

دیدار از خانواده شهیدان مدافع حرم، شهید محرم علیپور و شهید وحید نومی گلزار

به مناسبت روز بزرگداشت شهدا و تکریم از مادران و همسران شهدا ، از خانواده شهدای مدافع حرم علمی کاربردی ( شهیدان محرم علیپور و وحید نومی گلزار ) تجلیل بعمل آمد.

دکتر فرزان قالیچی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان آذربایجان شرقی به همراه همکاران واحد استانی دانشگاه، به مناسبت روز بزرگداشت شهدا و تکریم از مادران و همسران شهدا، از خانواده شهدای مدافع حرم علمی کاربردی (شهیدان محرم علیپور و وحید نومی گلزار) دیدار و تجلیل بعمل آوردند.

شهید وحید نومی گلزار، پنجم مرداد 61 درتبریز متولد شده و دوم آبان 94 همزمان با عاشورای حسینی به شهادت رسید . ایشان دانشجوی رشته شیمی صنعتی مرکز آموزش علمی کاربردی استاندارد تبریز بودند.

پدر شهید نومی گلزار از ایشان چنین تعریف می کنند : " من ۵۶ ماه سابقه ی حضور جبهه های حق علیه باطل را دارم و بر همین اساس به راحتی می توانستم برای پسرم وحید معافیت بگیرم. اما دوست داشتم که او مرحله ی سربازی را تجربه کند. بخشی از آموزش های نظامی را در دوران خدمت دیده بود. علاوه بر آن در ابتدا به عنوان نیروی حراست وارد شرکت نفت شده بود که در آنجا نیز دوره های ویژه ای را گذرانده بود. گذشته از آن وحید تکواندو کار بود و بارها قهرمان کشتی شده بود. مدرک بین المللی غواصی را هم داشت.وحید بصورت شخصی و داوطلبانه به عراق رفته و در عملیات دفاع از شهر سامراء در برابر حملات داعش در کنار رزمندگان بسیج مردمی عراق مشارکت داشته است.وحید رشته زبان انگلیسی را در مالزی خوانده بود و تسلط کامل به آن داشت. همچنین با تجربه هایی که داشت  می دانست که چطور از یک سلاح می شود بهره ی بهتر برد. چگونه می شود یک سلاح را ترمیم و بازسازی کرد.دو روز مانده تا عاشورا همرزمانش به وحید گفتند بیایید تا شروع عملیات به زیارت امام حسین (ع) برویم و برگردیم، او قبول نکرد و گفت  مگر شما نمی گویید کل یوم عاشوراو کل ارض کربلا، امروز کربلا همین جاست و من جای دیگری نمی روم. وحید در آن مقطع تک تیر انداز بود. وحید با شهادت خود در ظهر روز عاشورا اعتقادش به زیارت عاشورایی را که مدام آن را می خواند، عملا نشان داد. او در منطقه "الحراریات" شهر بیجی در شمال سامراء به شهادت رسید. از ایشان یک پسر 6 ساله به یادگار مانده است."

 

 


شهید محرم علیپور دانش آموخته کاردانی در مرکز آموزش علمی کاربردی مدیریت صنعتی تبریز و کارشناسی مرکز آموزش سازمان زندان تبریز بودند.

فاطمه هنرور همسر شهید محرم علیپور از ایشان چنین تعریف می کند :

«  من 13 سال در کنار محرم زندگی کرده و همراهش بودم. از همان اول زندگی در دوران نامزدی دفتر خاطراتی داشتیم که همواره ابتدای آن را با بسم رب‌الشهدا آغاز  و در هر برگ از آن دفتر خاطرات از شهادت برایم صحبت می‌کرد همسرم خوش‌اخلاق، با ایمان و شوخ‌طبع بود و بسیار به فقرا و نیازمندان کمک می‌کرد. یکی از شاخصه‌های اخلاقی‌اش این بود که هیچ وقت ظلم به مظلوم را نمی‌توانست تحمل کند. همین ویژگی اخلاقی بود که رفت تا داد مظلوم را از ظالمان بگیرد. دو فرزند پسر به نام‌های میثم و یاسر یادگار اوست. میثم متولد 13 خرداد ماه سال 1383است و یاسر هم متولد 23 بهمن ماه سال 1388. میثم دوست دارد در آینده مثل پدرش شهید شود.

محرم، 14 خرداد ماه سال 1392 به سوریه اعزام شد، اما بعد از 25 روز مجروح شد و بازگشت. بعد از چند ماه استراحت دوباره دوام نیاورد و نتوانست صبر کند و آذر ماه اعزام شد و بعد از 70 روز به مرخصی آمد و برای آخرین بار راهی شد و بعد از 40 روز در تاریخ چهارم اردیبهشت ماه سال 1393به شدت مجروح شد و به کما رفت و سپس به شهادت رسید. محرم در روند یک عملیات در یک و نیم کیلومتری حرم حضرت زینب(س) به علت برخورد مستقیم ترکش به گلو و دست راستش به شهادت رسید. »


 


١٣:٥٤ - شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٢٦٣٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٠٩