Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > اولین گردهمایی روسای مراکز باسرپرست جدید واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی

 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین دیدار و نشست آقای دکتر قالیچی سرپرست جدید واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی

اولین گردهمایی روسای مراکز باسرپرست جدید واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی

ساعت ده و نیم صبح روز یک شنبه 11 مهر ماه 95، اولین دیدار و نشست آقای دکتر قالیچی، رییس واحد استان آذربایجان شرقی با روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان در حضور آقای دکتر محمدعلی اخوان بهابادی معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، برگزار گردید.

در ابتدای مراسم رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی به ارائه نقطه نظرات خود در حوزه های مختلف دانشگاه پرداختند. در ادامه روسای مراکز آموزشی و همکاران واحد استانی دیدگاه هایشان در حوزه های مختلف دانشگاه را در حضور معاون آموزشی دانشگاه بیان نمودند.

از اهم این موارد می توان به نحوه ادامه فعالیت دانشگاه، اعلام نتایج ورودی های کاردانی و کارشناسی مهر 95، امکان اخذ مجوز برای جذب دانشجو در بهمن 95، مشکلات سامانه سجاد، درخواست مجوز تدریس، تسریع در صدور گواهینامه های موقت و دانشنامه ها، تسریع در نحوه برگزاری تک پودمان ها، رتبه بندی مراکز، تحصیلات تکمیلی و ... اشاره کرد.

دکتر اخوان بهابادی پس از استماع نظرات حاضرین بیان نمودند که وزارت متبوع عنایت خاصی به دانشگاه جامع علمی کاربردی داشته و از ادامه فعالیت این دانشگاه در حوزه تخصصی خاص خود دفاع می نماید. ایشان اعلام نمودند که نتایج کاردانی روز دوشنبه 12/07/1395 و نتایج کارشناسی اوایل آبان ماه اعلام خواهد شد و ناراحتی خویش را از اعلام دیرهنگام نتایج بیان داشته و ابراز نمودند از سال آتی برنامه ریزی به این صورت خواهد بود که دفترچه پذیرش های دانشگاه اوایل و یا نهایتاً اواسط مرداد ماه به سازمان سنجش ارسال شود. در خصوص امکان اخذ مجوز برای جذب دانشجو در بهمن 95، رایزنی های لازم با وزارت متبوع در حال انجام بوده تا دانشگاه نسبت به اخذ پذيرش در دوره های صرفاً مهارتی اقدام نماید. بنا به اظهارات ایشان، مشکلات سامانه سجاد در حال بررسی بوده و در صورت عدم ترفیع مشکلات این سامانه تا آخر امسال، دانشگاه نسبت به اخذ تصمیم جدی اقدام خواهد نمود. درخواست مجوز تدریس برای مدرسین مهارتی در آینده ای نزدیک فراهم خواهد شد. ایشان راهکارها و تدابیر لازم در خصوص صدور گواهینامه های موقت و دانشنامه ها را بیان نمودند. در خصوص برگزاری تک پودمان ها عنوان نمودند که رایزنی هایی با سازمان امور استخدامی کشوری در خصوص اولویت دادن به کسانی که دوره های تک پودمانی را طی کرده اند؛ در حال انجام است.


 


١٧:١٢ - سه شنبه ١٣ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٢٤٢٤٦    /    تعداد نمایش : ٤٤٥