Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > اقلیم کردستان عراق آماده امضای یادداشت تفاهم و توافق نامه با دانشگاه علمی-کاربردی آذربایجان شرقی است.

 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید هیأت بلند پایه آموزشی و دانشگاهی اقلیم کردستان عراق

اقلیم کردستان عراق آماده امضای یادداشت تفاهم و توافق نامه با دانشگاه علمی-کاربردی آذربایجان شرقی است.

هیأت بلند پایه آموزشی و دانشگاهی اقلیم کردستان عراق به ریاست پرفسور ولی محمود حمد رئیس دانشگاه کویا در اقلیم کردستان عراق با استقبال رسمی دکتر امین فرد، رئیس واحد استانی دانشگاه جامع علمی-کاربردی وارد تبریز شد.

دکتر امین فرد در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به هیأت اقلیم کردستان، ضمن معرفی توانمندیهای دانشگاهی استان، به معرفی دانشگاه علمی-کاربردی استان پرداخت و ظرفیت های آموزشی و مهارتی این دانشگاه را به هیأت عراقی اقلیم کردستان معرفی کرد.

آقای پرفسور محمود حمد نیز ضمن معرفی همراهان خود از اینکه به عنوان اولین هیأت علمی آموزشی عراقی وارد تبریز می شود ابراز خرسندی نموده و از استقبال گرم طرف ایرانی و برنامه ریزی خوب استانداری تشکر نمود.

ایشان مردم عراق و ایران را دو ملت دوست و برادرنامید که مشترکات زیادی دارند و مستعد همکاریهای همه جانبه اند.

رئیس دانشگاه اقلیم کردستان عراق به نقل از مسعود بازرانی، ایران را اولین یاور عراق در روزهای سخت جنگ با داعش دانست و از رهبری و ملت ایران تشکر کرد.

رئیس هیأت عراقی آمادگی خود را برای امضای تفاهم نامه در زمینه های علمی-آموزشی با دانشگاه علمی-کاربردی اعلام کرد.

مهندس هادی اقدم، هماهنگ کننده این سفر نیز از طرف آقای استاندار به هیأت عراقی خیر مقدم گفته و برای هیأت عراقی سفری پربار آرزو کرد.

گفتنی است هیأت بلند پایه علمی-آموزشی اقلیم کردستان ظهر امروز پس از جلسه مذاکره با ریاست واحد استانی آذربایجان شرقی از مراکز علمی-کاربردی ماشین سازی تبریز بازدید کردند.

سفر هیأت عراقی به استان آذربایجان شرقی دو روز بطول خواهد انجامید و دیدار از دانشگاهها، مراکز فنی و حرفه ای و برخی بنگاههای اقتصادی از جمله برنامه های این هیأت است که از سوی استانداری آذربایجان شرقی تدوین شده است، کل هزینه این سفر از سوی بخش خصوص آموزشی عراق تأمین شده است.دانلود فايل : 1..jpg ( 100KB )


١٦:٣٧ - سه شنبه ٢٢ دی ١٣٩٤    /    عدد : ٢١٧٠٢    /    تعداد نمایش : ١١٥٢